سایلنسر ونت (Vent Silencer)

سایلنسر ونت (صداگیر تخلیه)در برخی تجهیزات صنعتی به منظور کنترل فرآیند، از تخلیه هوا و یا گاز به محیط استفاده می­‌شود. این تخلیه ناگهانی باعث تولید نویز و آلودگی صوتی می‌گردد. به عنوان مثال در شیرهای اطمینان اگر فشار بیشتر از حد مجاز شود، آنگاه گاز به محیط تخلیه می‌گردد تا فشار به حد مطلوب برسد. مقدار صدای تولید شده عمدتاً وابسته به فشار خط لوله و قطر لوله خروجی می­‌باشد.

کاربردها:

تخلیه تجهیزات، خطوط انتقال و مخازن تحت فشار بخار و گاز در صنایع نفت و گاز، نیروگاهی، غذایی و صنایع دیگر.

مشخصات سایلنسر ونت

۱- محاسبات آکوستیک سایلنسر ونت: ابتدا تراز توان صوت جریان ونت محاسبه یا اندازه‌گیری می شود.

۲- طراحی آکوستیک سایلنسر ونت: سایلنسر ونت ساخت توس آکوستیک از نوع ترکیبی می باشد که برای کاهش صدا از دو طریق واکنشی و جذب امواج صوتی عمل می کند. سایلنسر ونت دارای دو بخش اصلی دیفیوزر و کارتریج می‌باشد. بخش دیفیوزر که یک لوله با تعداد زیادی سوراخ است، باعث کنترل جت خروجی از ونت شده و آن را به تعداد زیادی جت کوچک با فرکانس بالاتر تبدیل می‌نماید. هندسه‌ی اجزای سایلنسر، درصد تخلخل سوراخ‌ها و چگالی مواد جاذب با استفاده از نرم‌افزار تخصصی و اختصاصی شرکت، طراحی آکوستیکی می‌شود.

 

دیفیوزر خود بخشی از انرژی صوتی را مستهلک می‌کند و بعد از آن نیز شرایط برای کاهش بخش دیگری از انرژی امواج صوتی آماده شده است. در نتیجه با تعبیه یک محیط متخلخل به این هدف خواهیم رسید. اغتشاش جریان و نویز با ورود به این محیط متخلخل، مستهلک شده و در خروجی صدا کاهش می­‌یابد.

مهم‌ترین پارامترهای طراحی سایلنسر ونت، قطر سوراخ­‎های دیفیوزر و تخلخل کارتریج می­‎باشد. قطر سوراخ‌­های دیفیوزر بر اساس مقدار دبی و فرکانس بحرانی محاسبه می­‎گردد. تعداد سوراخ­‎های دیفیوزر باید به مقداری باشد که همه‌ی دبی مورد نظر را از خود عبور دهد. تخلخل کارتریچ متناسب با مقدار صدای خروجی ار دیفیوزر، فرکانس بحرانی بعد از دیفیوزر و افت فشار مجاز طراحی می­‌گردد.

سایلنسر ونت دارای یک پوسته نیز می‌­باشد تا جریان خروجی را به سمت دلخواه منحرف نماید که معمولاً درمحیط‌­های صنعتی به سمت بالا در نظر گرفته می‌­شود. در صورت نیاز به کاهش صدای بیشتر می توان پوسته را نیز از مواد جاذب پوشاند تا صدا بعد از کارتریج به مقادیر کمتری برسد. مواد مصرفی سایلنسر ونت با توجه به نوع و شرایط کاری سیال عامل طبق استاندارها انتخاب می شود.

اطلاعات تماس

تلفن تماس: 35425513-051 ,  35425514-051

فکس: 35425513-051

کدپستی: 9185176935

سایت: www.toosacoustic.com

آدرس دفتر مرکزی: مشهد-کیلومتر12 جاده قوچان-پارک علم و فناوری خراسان رضوی نبش شکوفایی 3 -شرکت صنعت پروژه توس
ساعت کاری شرکت: 8 الی 16

ارتباط الکترونیکی

موبایل: 09302437535
تلگرام:toosacoustic@

           ایمیل:info@toosacoustic.com

                  ایمیل:spt.co.info@gmail.com

                  اینستاگرام: toosacoustic@

                      لینکدین: toosacoustic@